Hrvatska turistička zajednica je objavila Javni poziv za kandidiranje projekata turističkih inicijativa i proizvoda na turistički nerazvijenim područjima za potpore u 2015. godini koji je otvoren do 27. veljače 2015. godine.
Predmet javnog poziva je dodjela bespovratnih financijskih potpora Hrvatske turističke zajednice za poduzetničke i javne projekte na turistički nerazvijenim područjima koji pridonose sljedećim ciljevima:
– aktiviranju neiskorištenih turističkih resursa i kreiranju novih motiva dolazaka turista na turistički nerazvijena područja, posebice u razdoblju pred i posezone
– izgradnji, obnovi i podizanju kvalitete smještajnih kapaciteta i dodatnih turističkih sadržaja na turistički nerazvijenim područjima, posebice na područjima s oznakom „PPS destinacija“
– izgradnji i obnovi javne turističke infrastrukture na turistički nerazvijenim područjima,
– razvoju turističke ponude s većom dodanom vrijednošću koja će omogućiti veću prosječnu potrošnju turista
– razvoju gospodarske aktivnosti i povećanju zaposlenosti na turistički nerazvijenim područjima, posebice u razdoblju pred i posezone. Više informacija o ovom natječaju možete dobiti na web stranici Hrvatske turističke zajednice.
Na javni poziv mogu se javiti subjekti koji su već registrirani za pružanje usluga u ugostiteljstvu i turizmu:
– trgovačka društva;
– obrti;
– jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave;
– ustanove kojima je osnivač Republika Hrvatska, regionalna i lokalna samouprava;
– OPG-i/seljačke domaćinstva koja su registrirana za pružanje ugostiteljskih usluga u seljačkom domaćinstvu (NN 5/08 i NN 44/11).

Detaljnje informacije, tekstove natječaja, upute za prijavitelje i potrebne obrasce možete pronaći na http://business.croatia.hr/hr-HR/Hrvatska-turisticka-zajednica/Potpore-HTZ-a/Potpore-projektima-turistickih-inicijativa-i-proizvoda-na-turisticki-nerazvijenim-podrucjima?Y2lcMzkxOSxwXDI0Mg%3d%3d