dječji tjedan 2015 183U Galeriji Križ nedavno je otvorena izložba slika domaće slikarice Željke Dragosavac Sabljak,  pod nazivom Putem breza. Opus pejzaža ove samouke slikarice oduševio je stanovnike Općine Križ i ostale posjetitelje koji su u vrlo velikom broju došli na otvorenje izložbe. O dugogodišnjem radu autorice Željke Dragosavac Sabljak i njenoj ulozi u Udruzi umjetnika Forma 2000, govorio je Miljenko Šimunović dok je o samim slikama i cjelokupnom izričaju autorice, govorila povjesničarka umjetnosti Vida Pust Škrgulja. Spomenimo i kako je za glazbeni ugođaj na otvorenju izložbe bila zadužena Bruna Magdić, učenica violine u glazbenoj školi Milke Trnine Ivanić-Grad. Izložbu je otvorio i nazočne pozdravio Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, čestitavši Željki Dragosavac Sabljak na izuzetnoj izložbi i talentu za kojeg, kao mnogi, nije znao da postoji.

Izložbu možete pogledati do 23. listopada 2015. godine, u radno vrijeme knjižnice, od ponedjeljka do petka uz prethodnu najavu u knjižnici.

KATALOG 1 KATALOG 2

dječji tjedan 2015 192 dječji tjedan 2015 167 dječji tjedan 2015 170 dječji tjedan 2015 188 dječji tjedan 2015 184