ina 005U Općini Križ danas je Održana konferencija za medije na kojoj je Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, Dubravku Novoselu, direktoru Inine proizvodne regije zapadna Hrvatska, predstavio rezultate nova tri projekta koje je s 85.000,00 kuna financirala Ina Industrija nafte d.d. Zagreb.

Općina Križ naime, već dugi niz godina ostvaruje odlučnu suradnju s INA-om, u nizu društveno korisnih projekata. Osim što je INA velik i trajan sponzor projekata Dječjeg vrtića Križ, sufinancirali su i brojne projekte Općine Križ, Turističke zajednice Općine Križ, raznih udruga pa i Poduzetničke zone Križ d.o.o.

U popis sufinanciranih projekata kao što je izdavanje Monografije Milka Trnina, ugradnja rasvjete na pomoćnom travnatom igralištu na Sportskom parku u Križu, te projekt uređenja kina u Domu Kulture Josip Badalić u Križu sada možemo dodati i tri nova projekta. Riječ je o Uređenju Parka u Križu, uređenju prostora za udruge u Zagrebačkoj 7 u Križu, te prva faza uređenja Multimedijalnog centra.

Tijekom konferencije za medije Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić još je jednom zahvalio predstavniku INA-e na svim dosadašnjim sponzorstvima te naglasio da je riječ o tri vrlo važna i društveno korisna projekta koje je Općina Križ pokrenula u suradnji s INA-om koja je desetljećima prisutna na području Općine Križ i ima važnu ulogu u životu naše lokalne zajednice. Realizirani projektima stvaraju se nove vrijednosti koje će doprinijeti kvalitetnijem radu udruga na području naše Općine, a time i unaprijediti kvalitetu cjelokupnog života stanovnika Općine Križ, istaknuo Marko Magdić.

Predstavnik INA-e, Dubravko Novosel, direktor Inine proizvodne regije zapadna Hrvatska, ovom je prilikom izjavio: „INA je već desetljećima prisutna u ovom lijepom kraju, a uspješna suradnja i partnerstvo razvija se na obostrano zadovoljstvo. Ini je posebno važno pomagati lokalnu zajednicu u područjima u kojima posluje. Stoga je zadnjih godina pomogla nekoliko projekata općine Križ: obnovu igrališta Dječjeg vrtića, revitalizaciji kino dvorane, obnovu sportskog parka, a sada uređenje prostora Multimedijalnog centra. Siguran sam da će se uspješna suradnja Ine i lokalne zajednice nastaviti i u godinama koje slijede.“

Nakon konferencije za medije predstavnici Općine Križ i predstavnik sponzora Ina Industrija nafte d.d. Zagreb, u pratnji medija, obišli su lokacije sponzoriranih projekata.

O projektima:

Namjena objekta Multimedijalnog centra Općine Križ je društveno okupljanje građana i udruga na izložbama fotografija, umjetničkih slika i ostalih djela, manjim muzičkim koncertima, promocijama, gostujućim izložbama ostalih tehničkih klubova iz Zagrebačke županije i ostalih županija, koje bi se održale u suradnji s jednom od tehničkih udruga Općine Križ. Uz navedeno, po završetku projekta uređenja Multimedijalnog centra Općine Križ, predviđeno je i organiziranje raznih edukacija građana Općine Križ. U prvoj fazi uređenja spomenutog prostora osvježeni su novom, svjetlijom bojom zidovi te uređene, klupe za sjedenje, a napravljeno je i dizajnersko rješenje uređenja cijelog Multimedijalnog centra.

U centru Križa stoljetni je park, uređen 1894. godine po pravilima engleske parkovne arhitekture. Projektirao ga je slavni Durhanek, arhitekt koji je projektirao i Botanički vrt u Zagrebu. Spomenuti je park svojevremeno Općina Križ uredila ugradnjom klupa i izgradnjom staza te preventivnom sječom stabala. Dobivenim sponzorstvom INA-Industrija nafte d.d. Zagreb, uređeni su stupovi javne rasvjete, ukupno njih dvanaest, te su isti ofarbani, zamijenjena je kompletna instalacija te ugrađena nova energetski učinkovita rasvjetna tijela. U sklopu uređenja parka postavljeni su i novi drveni elementi za klupe. U suradnji s Dječjim vrtićom Križ i Društvom za poljepšanje Križa, nedavno je uređen i okoliš parka sadnjom cvijeća te postavom velikog globusa i informativno-edukativne table.

Na području Općine Križ djeluje ukupno 54 udruge. Slobodno možemo reći da su udruge pokretači lokalnog razvoja, no sve one u realizaciji svojih projekata trebaju prostor za rad. U cilju primjene novih odredbi Uredbe Vlade Republike Hrvatske o kriterijima, mjerilima i postupcima financiranja i ugovaranja projekata od interesa za Opće dobro koje provode udruge, potrebno im je ponuditi adekvatan prostor za provedbu njihovih aktivnosti. Upravo jedan takav prostor u Zagrebačkoj 7 u Križu, uređen je zahvaljujući sponzorstvu INA-e.

O INA Grupi:
INA Grupa ima vodeću ulogu u naftnom poslovanju u Hrvatskoj te značajnu ulogu u regiji u istraživanju i proizvodnji nafte i plina, preradi nafte te distribuciji nafte i naftnih derivata. INA Grupu čini više ovisnih društava u potpunom ili djelomičnom vlasništvu INA d.d. Sjedište Grupe nalazi se u Zagrebu, Hrvatska. U području istraživanja i proizvodnje nafte i plina, INA danas posluje, osim u Hrvatskoj, u Angoli i Egiptu. Prerada nafte odvija se u Ininim rafinerijama nafte; RN Rijeka i RN Sisak, dok se regionalna maloprodajna mreža sastoji od 442 benzinskih postaja u Hrvatskoj i u susjednim zemljama.