ivakop radioniceU srijedu 9. ožujka 2016. godine, u Osnovnoj školi Braće Radić u Kloštar Ivaniću biti će održana prva u nizu edukativnih radionica za učenike šestih razreda osnovne škole u organizaciji komunalnog društva Ivakop d.o.o. iz Ivanić-Grada i tvrtke Gospodarenje otpadom Zagrebačke županije d.o.o.

Prilika je to da se učenici upoznaju s osnovnim značajkama sustava gospodarenja otpadom na području Republike Hrvatske ali i lokalnim sustavom organiziranog sakupljanja i odlaganja otpada. Biti će riječi i o odvojenom sakupljanju i pravilnom postupanju s otpadom kao i dobrobiti za naš okoliš koje iz toga proizlaze.

Cilj kampanje koju Ivakop d.o.o. iz Ivanić-Grada i tvrtka Gospodarenje otpadom Zagrebačke županije d.o.o. namjeravaju i dalje provoditi u osnovnim školama na području Grada Ivanić-Grada te Općina Križ i Kloštar Ivanić je podizanje svijesti i edukacija najmlađih naraštaja o važnosti zaštite okoliša i pravilnog gospodarenja otpadom, a s ciljem uspostave održivog odnosa prema prirodi u kojoj živimo.