Udruga edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije tradicionalno organizira humanitarnu akciju obilježavanja „Dana narcisa“ koja se ove subote 25. ožujka 2023. godine održala u gradovima i općinama Zagrebačke županije pa tako i u Općini Križ.
Narcise su se prodavale u centru Križa i u Novoselcu, a akciji su prodajom narcisa podržali članovi i članice Općinskog vijeća Općine Križ.
Općina Križ kupila je cvijeće koje se prodavalo na području Općine, a sav prikupljen novac namijenjen je za rad Udruge edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije. Iako je akcija trebala trajati do podne, usprkos ružnom vremenu i ove godine u rekordnom roku prodane su sve narcise, a prikupljen novac bit će uplaćen na račun Udruge edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije u cilju podupiranja akcija u borbi protiv raka dojke.