S ponosom najavljujemo da su prijave za utrku CROS HILL RUN KRIŽ 2017. powered by RUN CROATIA otvorene! Organizatori utrke su Općina Križ u suradnji s Run Croatia j.d.o.o.

Projekt je osmišljen u cilju promocije sve zanimljivijeg i atraktivnijeg rekreacijskog i profesionalnog vida sportske aktivnosti – trčanja i to uz stručnu pomoć tima Run Croatia j.d.o.o. U svijetu je rastući trend bavljenja trčanjem i sportom općenito (trčanjem se u EU redovito bavi preko 50 milijuna ljudi. Želja je Općine Križ promicati sport, u ovom slučaju trčanje i zdrav način života kroz manifestaciju čiji su središnji događaj tri utrke kroz atraktivan krajolik Križa i njegovih brjegova.

Upravo zbog brjegova i neobične rute po kojoj bi se kretale utrke od 10 km, 5 km i kids run, Općina Križ osigurala je suradnju s timom Run Croatia j.d.o.o. u čijoj službenoj ligi će biti utrka Cross Hill Run Križ 2017. Run Croatia liga je projekt s internacionalnim karakterom koji je prvenstveno fokusiran na promicanje Hrvatske u svijetu, kao i sporta i zdravog načina života, a sport i trčanje potiču kreativnost i zdrav duh što samo može doprinijeti kvalitetnijem razvoju društva.

Utrka će se održati 20.05.2017. (subota) u 15h. Start i cilj utrke biti će u centru Križa, a sama utrka započinje u 17:30 sati.
Trasa utrke: Start utrke je na Trgu Sv. Križa u Križu te se kreće kroz Zagrebačku ulicu, zatim Čoporovom ulicom prema ulici Josipa Badalića u smjeru centra Križa. Iz ulice Josipa Badalića skreće se u ulicu Brače Radića sve do skretanja u Industrijsku cestu. Industrijskom cestom utrka ide u smjeru Novoselca prema Ulici Hrvatske mladeži zatim lijevo kroz Kamenarsku ulicu izbija na Moslavačku ulicu. Moslavačkom ulicom ide se u smjeru centra Križa i to do kružnog toka na kojem se izlazi na drugom izlazu prema centru Križa, točnije ulicom Milke Trnine do Trga Sv. Križa gdje je cilj. Trasa je duga 5 km, a za dionicu od 10 km istrčavaju se dva kruga iste trase.
Prijava: do 10. svibnja 2017.
Informacije: na mobitel +385914430007, e-mail: sven.veronek@gmail.com
Duljina: 10 kilometara i 5km

PROGRAM: Cross Hill Run Križ 2017. – utrka dobrih želja, powered by Run Croatia (pogled na zalazak sunca s kriškog brijega)
UTRKA: 20.05.2017. u 17:30 sati – 5 km, 10 km, kids run