OtpadAkcija odvoza glomaznog otpada od strane Ivakop-a d.o.o. započela je 28.09. i traje do 30.10.2015. godine, a provodi se na području Grada Ivanić-Grada, Općine Križ i Općine Kloštar Ivanić. Građani će o akciji biti obaviješteni putem informativnih letaka i putem oglasa na Obiteljskom radiju Ivanić.
U skladu sa Zakonom o održivom gospodarenju otpadom, mole se korisnici da svoj glomazni otpad odlože unutar svog dvorišta, u blizini ulaza u dvorište, dostupno vozilu za sakupljanje otpada, do 7 sati ujutro, na dan naveden u rasporedu odvoza.
Korisnici u stambenim zgradama moći će svoj glomazni otpad odložiti u posebne spremnike – kontejnere koji će biti postavljeni u blizini stambenih zgrada.
Novost u odnosu na prethodne akcije odvoza glomaznog otpada je to što je posebnim propisom Ministarstva zaštite okoliša i prirode propisan popis vrsta predmeta i tvari koji se smatraju glomaznim otpadom, te će se u okviru akcije sakupljati isključivo predmeti navedeni u popisu.
Ovdje možete pregledati točan raspored odvoza glomaznog otpada kao i popis vrsta predmeta i tvari koji se smatraju krupnim (glomaznim otpadom) te ostale korisne informacije vezane uz akciju odvoza glomaznog otpada.

Raspored odvoza glomaznog otpada iz domaćinstva za Općinu Križ:

20.10.2015. – Okešinec, Vezišće

21.10.2015. – Obedišće