Posljednjeg adventskog vikenda prije Božića u Općini Križ svatko je mogao pronaći nešto za sebe. Nakon Svečanog božićnog koncerta Milki Trnini u čast, održanog u četvrtak, 15.12.2016. godine u Vezišću , u petak je održana manifestacija Dječjeg vrtića Križ „Svim na zemlji mir veselje“ u izvedbi djece Dječjeg vrtića “Proljeće” iz Kloštar Ivanića, Dječjeg vrtića Ivanić Grad i Dječjeg vrtića Križ.

Kulturno umjetničko društvo Graničar u subotu je u Domu kulture Josip Badalić u Križu  održalo svoj Tradicionalni božićni koncert uz goste KUD “Ogranak seljačke sloge” Lupoglav i KUD “Berislavić” Novi Grad. Bila je to prilika da posjetitelji uživaju u plesu i pjesmi i folklornom izričaju Moslavine, Posavine i Slavonije. Na pozornici su sudjelovali  članovi svih dobi, od najstarijih do najmlađih, koji su s velikom radošću prikazali sve što su tijekom  godine marljivo vježbali. Na kraju koncerta, svima prisutnima prigodno se obratio predsjednik KUD-a Stevo Turčinović, te se zahvalio gostima, plesačima i tamburašima, roditeljima te sponzorima, a posebno Općinskom načelniku Općine Križ Marku Magdiću na podršci. Istaknuo je da se planiraju novi projekti i gostovanja u 2017.godini te pozvao sve zainteresirane, koji imaju snage i volje za pjesmu, ples i druženje da se pridruže i učlane u najstarije kulturno umjetničko društvo u okolici, KUD Graničar.

U nedjelju je u centru Novoselca organizirano druženje povodom božićnih blagdana s početkom u 12 sati i to u organizaciji Općine Križ, Zajednice sportskih udruga Općine Križ, Udruge vinogradara i vinara Škaf, Općinske organizacije Crvenog Križa Križ te ŠRU Šaran Križ. Besplatan fiš paprikaš pripremljen je i podijeljen svim posjetiteljima uz vino i muziku.