U cilju stvaranja boljih uvjeta za odrastanje i razvoj djece s cijelog područja Općine Križ, a čija je važna odrednica i igra, Općina Križ izgradila je dječje igralište pokraj područnog odjeljenja Osnovne škole Milke Trnine u naselju Novoselec. Partnera u tom cilju Općina Križ pronašla je u Ini koja je projekt sufinancirala s 30 tisuća kuna. „Izgradnjom novog dječjeg igrališta u Novoselcu vrijednog 80 tisuća kuna, oplemenjen je cjelokupni prostor područnog odjeljenja osnovne škole, a sve s ciljem stvaranja boljih životnih uvjeta koji će djeci uljepšati djetinjstvo i pridonijeti ostanku mladih obitelji u Općini Križ.“, istaknuo je danas Marko Magdić, načelnik Općine Križ, prigodom svečanog otvorenja dječjeg igrališta. Nikolina Lukačić Petrović, direktorica Proizvodne regije središnja Hrvatska kao predstavnica INA – Industrije nafte, d.d. tom je prilikom izjavila: “INA kontinuirano ulaže u zajednice u kojima posluje te na taj način pridonosi boljoj kvaliteti života lokalnih stanovnika. Nastavit ćemo osluškivati njihove potrebe, a osobito one koje za cilj imaju više dječjeg smjeha i radosti.“

Izgradnja dječje igralište u Novoselcu nastavak je uspješne suradnje općine i Ine koja je započela 2017. godine izgradnjom dječjeg igrališta u naselju Gornji Prnjarovec vrijednog, također 80.000,00 kuna. Spomenuto dječje igralište INA je sufinancirala s 10 tisuća kuna.