Približava se 11. studeni, dan kada obilježavamo Dan hrvatskih knjižnica. Ovogodišnji se Dan hrvatskih knjižnica odvija pod sloganom KNJIŽNICE ZA BOLJE SUTRA. BUDIMO AKTIVNI, ZAGOVARAJMO ZAJEDNO!

Općina Križ taj će dan obilježiti u Galeriji Križ s početkom u 18 sati i to književnom večeri pod nazivom Tihomir Mraović-40 godina stvaranja. U sklopu obilježavanja ove velike obljetnice književnog stvaralaštva našeg kriškog umjetnika, biti će upriličena i izložba naslovnica njegovih knjiga.

Cijeli se program odvija u organizaciji Općine Križ uz sufinanciranje Ministarstva Kulture.

Istog dana s početkom u 19,30 sati u organizaciji Općine Križ i Hrvatskog glazbenog centra, a pod pokroviteljstvom Zagrebačke županije u Župnoj crkvi Uzvišenja Svetog Križa u Križu održati će se koncert Lux musicae u izvedbi Aide Vidović Krilanović – mezzosopran i Tajane Vukelić Peić – harfa. Ulaz na koncert je besplatan.