Općina Križ, uslijed upita stanovnika naselja Novoselec zatražila je pojašnjenje Drvne industrije Novoselec d.o.o. vezano uz povećanu razinu buke u proteklom periodu. Priopćenje prenosimo u cijelosti.

Poštovani,

nastavno na Vaš upit od 26. srpnja 2019. godine oko povećane razine buke koja dolazi iz kruga DIN-a d.o.o., a vezano za upite građana Novoselca odgovaramo sljedeće.

U Drvnoj industriji Novoselec d.o.o. instalira se primarni mlin za proizvodnju drvne sječke.

Primarni mlin, izolacija i priključni dijelovi trebali bi biti instalirani do 31. kolovoza ove godine.

Do početka uporabe navedenog dijela postrojenja, kao privremeno rješenje, primorani smo koristiti mobilni mlin za proizvodnju drvne sječke. Mlin koristimo samo tijekom dana i samo u radne dane kako bi ometanje građana bilo svedeno na najmanju moguću mjeru.

Prestankom korištenja mobilnog mlina razina buke će se svesti na uobičajenu razinu koja je u skladu sa vrijednostima određenim Pravilnikom o najvišim dopuštenim razinama buke u sredini u kojoj ljudi rade i borave.

Sukladno navedenom molimo stanovnike Novoselca za razumijevanje i unaprijed se zahvaljujemo.

Drvna Industrija Novoselec d.o.o.
Park hrvatskih mučenika 4
HR – 10315 Novoselec