Općina Križ ostvarila je sufinanciranje u iznosu nešto većem od 95.000,00 kn uz pomoć kojeg će se tijekom narednog perioda realizirati projekt asfaltiranja ulice Hrvatske mladeži u Novoselcu. Riječ je o projektu koji će pridonijeti podizanju razine javnih usluga i većoj kvaliteti življenja stanovnika na tom području.

Naime, s ciljem osiguravanja financijske potpore za projekte jedinica lokalne samouprave, početkom 2020. godine Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja raspisalo je javni poziv na koji se s projektom asfaltiranja Ulice hrvatske mladeži u Novoselcu prijavila i Općina Križ. Vrijednost projekta iznosi 496.767,19 kn, a ostvareno je financiranje Ministarstva graditeljstva i prostornoga uređenja u iznosu od 95.956,00 kn.

Općina Križ u narednih 90 dana mora Ministarstvu dostaviti ugovor s odabranim izvođačem radova nakon čega će s Ministarstvom graditeljstva i prostornoga uređenja potpisati ugovor o sufinanciranju projekta.