S obzirom na značajan porast oboljelih od virusa Covid-19 na području Republike Hrvatske, a posebno sve većeg broj zaraženih u Zagrebačkoj županiji, Stožer civilne zaštite Općine Križ i Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci.

Također svi oni koji u narednom periodu planiraju posjetiti groblja Općine Križ, upućuju se da NE planiraju svoj odlazak na groblja isključivo u nedjelju 01.11.2020. godine na sam blagdan Svih svetih, a radi izbjegavanja gužvi na grobljima.

Uputno je da se izbjegavaju sva veća okupljanja u zatvorenim i otvorenim prostorima, a organizatore okupljanja upozoravamo na Odluku o ograničavanju društvenih okupljanja koju je Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske donio 12. listopada 2020. godine sukladno kojoj je propisana obveza organizatora okupljanja da najkasnije 5 dana prije planiranog okupljanja zatraži suglasnost za održavanje okupljanja od županijskog centra 112.