Temeljem Javnog poziva za dodjelu potpora za financiranje programa nabave opreme za rad kulturno-umjetničkim udrugama članicama Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Zagrebačke županije u 2020. godini, Limena glazba DVD-a Križ krajem protekle godine  ostvarila je nepovratna sredstva u iznosu od 6.500,00 kn te je uz dodatnu financijsku pomoć uz pomoć Općine Križ kupila gotovo 20.000,00 kn vrijednu TUBU B MTP 2000 KORPUS 425MM. Limena glazba poslala nam je fotografije ovog vrijednog instrumenta koji im mnogo znači za kvalitetu daljnjeg rada. Ujedno se i zahvaljuju načelniku Marku Magdiću, Općini Križ i Zagrebačkoj županiji što je nakon dugogodišnje potrebe konačno nabavljena nova tuba te pozivaju sve zainteresirane nove članove da im se priključe u radu čim to epidemiološke mjere dozvole.