Lipanj je mjesec tradicionalno rezerviran za manifestaciju Lipanjski susreti u Vezišću. Ove godine u organizaciji Mješovitog zbora Milka Trnina Vezišće i MO Vezišće, a uz potporu Općine Križ, održati će se u rodnom selu operne dive Milke Trnine još jedni Lipanjski susreti Milke Trnine i to 15.06.2019. godine.

Očekuje se oko dvjestopedeset sudionika kulturno-umjetničkog programa koji započinje svečanim mimohodom od 17 sati. U 18 sati na ljetnoj pozornici iza Doma kulture Milke Trnine, započinje kulturno umjetnički program u sklopu kojeg nastupaju brojna kulturno umjetnička društva i zborovi. Zasladiti se i ove godine posjetitelji mogu šaranima na rašljama, a zabava se nastavlja uz bend Modri biseri.

Program:

– ŠRU Šaran- natjecanje u lovu ribe na plovak
na ekonomskom ribnjaku u Vezišću

– 17 sati/svečani mimohod Vezišćem

– 18 sati/kulturno umjetnički program na
pozornici iza Doma kulture Milke Trnine

Nastupaju:
KUD Potočanka-Potok (dječja skupina); KUD Graničar-Križ;
Mješoviti zbor Milka Trnina–Vezišće; KUD Đuro Kundek-Caginec;
KUD Stružec-Stružec; KUD Stjepan Šajnović-Osekovo;
KUD Ivan Kukuljević Sakcinski-Zagreb; Udruga umirovljenika Općine Križ; KUD Češka obec–Bjelovar