U povodu obilježavanja 5. listopada Međunarodnog dana djeteta u Dječjem tjednu  koji se obilježava od 5. do 11. listopada, Općina Križ kao Općina prijatelj djece, svake godine priprema nešto za svoje najmlađe stanovnike. Ove je godine radi pandemije COVID-19 izostalo tradicionalno obilježavanje te je Općina Križ odlučila, u cilju zaštite zdravlja mališana, Dječjem vrtiću Križ donirati UVC BOX za sterilizaciju predmeta i to po jedan uređaj za svaki objekt Dječjem vrtiću Križ (Križ i Novoselec). Vrijednost donacije iznosi nešto manje od 12.000,00 kn.

Na primopredaji UVC BOX-a za sterilizaciju predmeta bio je i njegov izrađivač, mladi inovator iz Ivanić-Grada Kristijan Škarica koji je odgojiteljicama prezentirao korištenje uređaja.