Općinski načelnik Marko Magdić s volonterima Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad i Crvenog Križa Općine Križ, obišao je i darivao socijalno ugrožene osobe Općine Križ.

Sukladno Sporazumu o osiguranju i izdvajanju sredstava za darivanje socijalno ugroženih osoba između Općine Križ, Centra za socijalnu skrb Ivanić-Grad i Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad, Općina Križ i ove će božićne blagdane darivati ukupno 76 osoba po popisu Centra za socijalnu skrb Ivanić-Grad i to: 6 starih i nemoćnih osoba – korisnika Zajamčene minimalne naknade; 28 djece iz socijalno ugroženih obitelji – korisnika Zajamčene minimalne naknade te 42 osobe s invaliditetom – korisnika Prava na osobnu invalidninu.

Iz Proračuna Općine Križ za podmirenje troškova darivanja socijalno ugroženih osoba uoči božićnih blagdana utrošiti će se 7.600,00 kuna.