Tradicionalni prijem vatrogasaca uz blagdan Svetog Florijana prigoda je da se zahvali svim vatrogascima za dobrovoljni rad na zaštiti od požara te neupitan doprinosu u svim segmentima društvenog života, stručnu i odgovornu pomoć na području vatrozaštite što je najveća vrijednost Vatrogasne zajednice Općine Križ, koja broji oko 1000 dobrovoljnih vatrogasaca. Povodom blagdana Svetog Florijana, Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, svim dobrovoljnim i profesionalnim vatrogascima zahvalio se za spremnost, predanost i hrabrost, na prijemu koji je organiziran za predstavnike Vatrogasne zajednice Općine Križ predvođenim Predsjednikom Vatrogasne zajednice Brankom Arbanasom. Tradicionalno u Kapeli Sv. Vida u Novoselcu uz blagdan Svetog Florijana, velečasni Božo Pinjuh predvodio je danas svetu misu kojoj su prisustvovali mnogobrojni dobrovoljni vatrogasci Općine Križ.