OBAVIJEST O DEZINSEKCIJI KOMARACA NA PODRUČJU OPĆINE KRIŽ

Škarda-sanitarna zaštita d.o.o. Čazma vršiti će larvicidno i adulticidno tretiranje komaraca  na području Općine Križ (Križ, Bunjani, Donji Prnjarovec, Gornji Prnjarovec, Johovec, Konšćani, Mala Hrastilnica, Novoselec, Obedišće, Okešinec, Razljev, Rečica Kriška, Širinec, Šušnjari, Velika Hrastilnica i Vezišće) dana 04. lipnja 2020. godine u večernjim satima.

Tretiranje će se provoditi sa zemlje aparatima mobil-star i Swinfog, te izlaganjem granula larvicida, insekticidnim sredstvima III skupine na bazi permetrina i temefosa. Insekticidna sredstva koja se koriste prilikom dezinsekcije komaraca imaju brzo početno djelovanje i dugo rezidualno djelovanje, što u konačnici rezultira smanjenjem populacije komaraca u svim njihovim razvojnim stadijima, od ličinki do adulta.

Navedeni insekticidi neznatno su opasni za čovjeka i njegovu okolinu, a u okolišu ne zaostaju, jer su biorazgradivi. Insekticidi imaju Odobrenje i Rješenje Ministarstva zdravlja RH. U slučaju lošijeg vremena tretiranje se prenosi na slijedeći naredni dan bez oborina. Kontakt osoba Vedran Diktić mob: 099/264-2897

Završeni radovi na sanaciji željezničko cestovnog prijelaza „Križ“

HŽ-Infrastruktura d.o.o. do 01. lipnja, kako je i planirano, privela je kraju radove na sanaciji željezničko cestovnog prijelaza „Križ“ u Općini Križ, Ulici Braće Radića.
Za vrijeme izvođenja radova bila je uspostavljena privremena regulacija cestovnog prometa te je prometovanje spomenutom dionicom bilo otežano. Sanacijom pružnog prijelaza stari drveni pružni prijelaz zamijenjen je modernijom izvedbom gumenom podlogom te je djelomično ublažen nagib samog prijelaza u odnosu na kolnik.

Započeli upisi u srednje škole

Poštovani roditelji, dragi osmaši,

pred vama je završetak osnovne škole i odluka o tome gdje nastaviti školovanje. Upisi u srednju školu su započeli. Dobro razmislite i odaberite školu koja će najviše odgovarati vama i vašim interesima. U nastavku link na stranicu “upisi.hr” gdje možete saznati sve o upisima u srednju školu. Želimo da odaberete školu u kojoj ćete uživati i s radošću stjecati nova znanja.

Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole