101. rođendan Marije Žertuš

Gospođa Marija Žertuš iz Obedišća danas je napunila 101 godinu. Svoj je rođendan gospođa Marija proslavila u krugu svoje brižne obitelji. Općinski načelnik Marko Magdić i ravnateljica Gradskog društva Crvenog Križa Ivanić Grad Ivana Bajt, volonteri, suradnici, poželjeli su slatkim poklonima i cvijećem zdravlje, radost i sreću veseloj slavljenici. Gospođa Marija pričala je čestitarima o svojem dugom i zanimljivom životu, o radostima i tugama, te podijelila pokoji savjet za dugovječnost. Gospođa je Marija do svoje 90-te biciklom dolazila u Križ u Knjižnicu i čitaonicu Križ i posuđivala i čitala mnogo, čitanje joj sada jako nedostaje, no govori nam kako se u mislima vraća u dane svojeg djetinjstva i mladosti, svojim mnogim neispričanim pričama.