Obavijest o konstituiranju Vijeća mjesnih odbora

Jučer, 18. 06. 2019. godine, u Križu, održane su konstituirajuće sjednice Vijeća Mjesnih odbora s područja Općine Križ te su izborom predsjednika, u svakom pojedinom mjesnom odboru, između članova izabranih na izborima održanima dana 26. svibnja 2019. godine, konstituirana Vijeća mjesnih odbora, osim u Širincu, čiji se članovi nisu odazvali pozivu za konstituiranje.

NAZIV MJESNOG ODBORA

/abecednim redom naziva/

IME I PREZIME IZABRANOG  PREDSJEDNIKA/PREDSJEDNICE

1. Mjesni odbor Bunjani TOMISLAV JAREC
  2. Mjesni odbor Donji Prnjarovec MILAN ROGIĆ
  3. Mjesni odbor Gornji Prnjarovec MIRKO FIKET
  4. Mjesni odbor Johovec GORAN STARČEVIĆ
  5. Mjesni odbor Konšćani IGOR ŠOBAK
  6. Mjesni odbor Križ ĐURĐA BILIJ
  7. Mjesni odbor Mala Hrastilnica ŽELJKO HORVAT
  8. Mjesni odbor Novoselec IVICA TUŠKAN
  9. Mjesni odbor Obedišće FRANO JELAŠ
10. Mjesni odbor Okešinec MARICA KUKOR
11. Mjesni odbor Razljev PEJO MARIĆ
12. Mjesni odbor Rečica Kriška TIHOMIR HERMANOVIĆ
13. Mjesni odbor Širinec NIJE ODRŽANA KONSTITUIRAJUĆA SJEDNICA, NEDOSTATAK KVORUMA
14. Mjesni odbor Šušnjari STEVO CRNKOVIĆ
15. Mjesni odbor Velika Hrastilnica KATA BURIĆ
16. Mjesni odbor Vezišće STANKO LOCHERT

Položeni vijenci i zapaljeni lampaši u povodu Dana antifašističke borbe i Dana državnosti

Kao što je hrvatski narod davne 1941. godine jasno izrekao svoje antifašističke korijene, tako i mi danas uoči Dana antifašističke borbe i Dana državnosti Republike Hrvatske kojim obilježavamo dan kada je Hrvatski sabor našu domovinu proglasio samostalnom i neovisnom državom, paljenjem lapaša i polaganjem vijenaca izražavamo duboku zahvalnost u spomen na sve one koji su nas svojim trudom i životima zadužili za vječnost.

Predstavnici Općine Križ predvođeni Općinskim načelnikom Općine Križ Markom Magdićem te predstavnicu Udruge antifašista i antifašističkih boraca Općine Križ kao i ostalih udruga i građana, danas su obilježili blagdane, Dan antifašističke borbe i Dan državnosti polaganjem vijenca kod spomenika na Trgu Svetog Križa u Križu, posjetom Spomen sobi poginulih branitelja iz Domovinskog rata u Galeriji Križ te polaganjem vijenaca i paljenjem lampaša kod ventralnih križeva na groblju u Križu i Rečici Kriškoj.

Napomenimo i da će se sutra, 20. lipnja 2019. godine (četvrtak) u 11 sati, održat će se Sveta misa u župnoj crkvi Uzvišenja sv. Križa u Križu povodom svetkovine Tijelova uz procesiju nakon svete mise.