PRIOPĆENJE VEZANO UZ TRETIRANJE KOMARACA NA PODRUČJU OPĆINE KRIŽ

Velike količine oborina tijekom proteklih mjeseci te ostali vremenski uvjeti, pogodovali su ekstremnom razmnožavanju populacije komaraca te je Općina Križ na vrijeme angažirala izvođača radova, Škardu-sanitarnu zaštitu d.o.o. Čazma, koja je tijekom proteklog vikenda na području Općine Križ provela dezinsekciju komaraca.

Larvicidno i adulticidno tretiranje komaraca  na području Općine Križ provedeno je sa zemlje insekticidnim sredstvima koja imaju brzo početno djelovanje i dugo rezidualno djelovanje, što u  konačnici rezultira smanjenjem populacije komaraca u svim njihovim razvojnim stadijima. Zbog velike količine populacije komaraca, od početka su predviđena dva tretmana dezinsekcije, a drugi tretman planira se ponoviti na području cijele Općine Križ već početkom idućeg tjedna.

S obzirom na učestale prigovore građana na nedjelotvornost dezinsekcije u smislu značajnijeg smanjenja broja populacije komaraca, Općina Križ od tvrtke koja je provela dezinsekciju zatražila je očitovanje koje prenosimo u cijelosti:

OČITOVANJE NA PROVEDBU AKCIJE SUZBIJANJA KOMARACA

PRIJAVITE SE NA SAJAM OBRTA I RUKOTVORINA UZ DANE OPĆINE KRIŽ

Općina Križ i ove godine povodom obilježavanja Dana Općine Križ planira organizirati zanimljiv i šarolik program za sve posjetitelje i svoje sugrađane i to zadnji vikend u kolovozu, od 23.08.2019. (petak) do 25.08.2019. godine (nedjelja). U petak će na pozornici u centru Križa nastupiti grupa Vigor, a u subotu legendarni Željko Bebek.

Dio programa, tradicionalno je i Sajam obrta i rukotvorina obrtnika, OPG-a, kako domaćih tako i proizvođača, iz susjednih lokalnih jedinica. Našim sugrađanima i svim posjetiteljima tom prigodom nudi se nekomercijalna, unikatna ponuda rukotvorina ili domaćih likera, meda, sira i ostalih prerađevina od lavande, bučinog ulja i slično.

Budući da je broj izlagača ograničen, molimo sve zainteresirane udruge, zadruge, OPG-e te sve ostale kreativce iz Općine Križ i šire, za sudjelovanje na Sajmu obrta i rukotvorina 24.08.2019. godine (subota), da nam se pridruže, te svojom ponudom upotpune događanja povodom Dana Općine Križ.

Prijavnicu za Sajam obrta i rukotvorina možete dobiti u Općini Križ ili je preuzeti u prilogu, a ispunjenu prijavnicu pošaljite na e-mail: info@opcina-kriz.hr ili na adresu Općine Križ, Trg Sv. Križa 5, 10314 Križ, zaključno s danom 16.08.2019. godine.
PRIJAVNICA-SAJAM OBRTA I RUKOTVORINA 2019

Svi oni koji prigodnom prodajom žele sudjelovati u programu obilježavanja Dana Općine Križ, udruge, obrti, vlasnici štandova, oni koji žele imati ponudu u dijelu centra Križa tijekom programa od 23., 24. ili 25.08.2019. godine i svi ostali koji imaju dodatna pitanja mogu nam se radi daljnjih dogovora i raspoloživosti prostora javiti na broj telefona: 01/ 2831 510 (osobe za kontakt: Sandra Crnković i Maja Dundović Pleša).