Održan još jedan i još bolji Krigl fest u Križu

Da su rock i pivo najbolji sastojci za odličnu zabavu dokaz je ovog vikenda održan drugi po redu Krigl fest u Križu. Iako je kiša poremetila planove pa je promijenjena lokacija događaja sa livade u centru Križa na ljetnu pozornicu ispred Društvenog doma u Križu, pozitivna atmosfera bila je garancija uspješnosti što su potvrđuju mnogobrojni posjetitelji kriškog craft & grill & rock festa.

Krigl fest i ove je godine organizirala Općina Križ u suradnji s Križevačkom udrugom pivara, a svoje su pive predstavili Crafter’s, zatim Pivovara Daruvar, Križevačka pivovara i Križevačka udruga pivara.
Uz degustirane desetak vrsti piva koje su spravljeno u kućnim uvjetima, posjetitelji su mogli uživati u roštilju, pivskim natjecanjima koje je vodio domaćin ovogodišnjeg Krigl festa Luka Bulić. Za dobru glazbu i ove se godine pobrinuo rock band Yellow Submarine, a prije njih atmosferu su zagrijali članovi blues banda Pop rock škole iz Siska. Atrakcija večeri bila je umjetnica Gabrijela Brletić Magmatikka, karlovačka performerica vatrom. Za kraj napomenimo da je prodajom promotivnih artikla s logom Krigl festa prikupljeno ukupno 3.360,00 kuna, a prikupljena sredstva donirana su Caritasu Župe Uzvišenja Sv. Križa Križ. Pomoć u organizaciji događaja Općini Križ bio je i ove godine Savjet mladih Općine Križ koji je istog dana u goste pozvao Savjete mladih iz Novske i Ivanić-Grada.

Održano predavanje od motoričkom razvoju djece

Ovog vikenda Grupa za potporu dojenja Križ predvođena patronažnom sestrom Matejom Zajčić, a uz potporu Općine Križ, organizirala je vrlo zanimljivo i posječeno predavanje o motoričkom razvoju djece od 0 do 3 godine. Predavanje je održala Jelena Đurinek, bacc. physioth., Bobath terapeut, Vojta terapeut i SI Baby terapeut. Velik interes za ovo predavanje i ovakve teme, istaknuo je Općinski načelnik Marko Magdić koji je pozdravio skup, razlog su više zbog čaga će Općina Križ i nadalje podržavati ovakve inicijative.

Vatrogasna zajednica Općine Križ plasirala se na Državno vatrogasno natjecanje 2020. godine

Dana 02.06.2019. godine članovi Vatrogasne zajednice Općine Križ nastupili su s pet ekipa na Županijskom vatrogasnom natjecanju za odrasle u Brckovljanima.
Sudjelovale su desetine :

1. Muška-A, DVD Razljev
  2. Muška-B, DVD Obedišće
  3. Muška-B, DVD Johovec
  4. Ženska-B, DVD Johovec
  5. Ženska-B, DVD Novoselec

Zahvaljujući ostvarenim rezultatima Vatrogasna zajednica Općine Križ plasirala se na Državno vatrogasno natjecanje s tri ekipe, koje će se održati 2020 godine:

1. Muška-A, DVD Razljev, osvojio drugo mjesto na Županijskom natjecanju
  2. Ženska-B, DVD Johovec, osvojio drugo mjesto na Županijskom natjecanju