POZIV NA RADIONICE LAG-A „MOSLAVINA“

PRIPREMA ZA 3. LAG NATJEČAJ

TO 1.1.1. „RESTRUKTURIRANJE, MODERNIZACIJA I POVEĆANJE KONKURENTNOSTI POLJOPRIVREDNIH GOSPODARSTAVA“

Pozivaju se svi zainteresirani na radionice LAG-a „Moslavina“, na kojoj će poljoprivrednici biti upoznati s uvjetima prihvatljivosti, procedurama, načinom prijave i dokumentacijom potrebnom za prijavu na 3. LAG Natječaj za TO 1.1.1. „Restrukturiranje, modernizacija i povećanje konkurentnosti poljoprivrednih gospodarstava“, a koji je sukladan TO 4.1.1. iz Programa ruralnog razvoja. Natječaj je to za veće poljoprivrednike, čija je SO veličina PG iznad 8.000 €.

Natječaj s pripadajućom dokumentacijom biti će objavljen 1.4.2019. na www.lag-moslavina.hr, a vijest o istom će se objaviti i na web stranicama JLS, koje pripadaju području LAG-a Moslavina. Rok za podnošenje prijave projekata je od 16.4.2019. do 16.5.2019. godine. Visina potpore po projektu iznosi od min. 5.000 do max. 40.000 €, a maksimalni iznos projekta iznosi 100.000 € (bez PDV-a). Intenzitet potpore iznosi do 50% prihvatljivih aktivnosti, a za mlade poljoprivrednike, koji su definirani kao nositelji projekta ovog tipa operacije, intenzitet potpore uvećava se za 20% (uvjeti za mlade poljoprivrednike detaljno će biti propisani Natječajem).

1. Radionica će se održati u Čazmi, 1. travnja 2019. godine (gradska vijećnica, Kralja Tomislava 1, Čazma) od 10,00 sati, za prijavitelje s područja Grada Čazme i Općine Dubrava.
  2. Radionica će se održati u Ivanić-Gradu, 1. travnja 2019. godine (prostorije Spomen doma „Alojz Vulinec“, Beliceva 1, Ivanić-Grad) od 13,00 sati, za prijavitelje s područja Ivanić-Grada, Križa i Kloštar Ivanića.
  3. Radionica će se održati u Garešnici, 2. travnja 2019. godine (gradska vijećnica Grada Garešnice, Vladimira Nazora 22, Garešnica) od 12,00 sati, za prijavitelje s područja Garešnice, Hercegovca i Velike Trnovitice.
  4. Radionica će se održati u Kutini, 3. travnja 2019 godine (Sala za sastanke gradske tržnice, Tržna 8, Kutina) od 12,00 sati, za prijavitelje s područja Sisačko-Moslavačke županije.

Dan narcisa

Udruga edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije tradicionalno organizira humanitarnu akciju obilježavanja „Dana narcisa“ koja se u subotu 23. ožujka 2019. godine održala u gradovima i općinama Zagrebačke županije pa tako i u Općini Križ, koja je kao svake godine kupila narcise koje su se prodavale na području Općine za Udrugu edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije. Narcise su se prodavale u centru Križa i u Novoselcu, a akciji su se pridružili Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i njegov zamjenik Zlatko Hrastić, članica Općinskog vijeća Općine Križ Sanja Jurić kao i predsjednik Socijaldemokratske partije Hrvatske, Općinske organizacije Križ, Zorko Dukarić te članovi Općinskog vijeća Stevo Turčinović i Zoran Borić. Iako je akcija trebala trajati do podne, u rekordnom roku prodano je 2500 narcisa te je ukupno prikupljeno 2.965,00 kuna koje je uplaćeno na račun Udruge edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije u cilju podupiranja akcije za pomoć u borbi protiv raka dojke.