Osigurana sredstva za Projekt izgradnje prodajnog platoa, tržnice na malo u Križu

Upravni odbor Lokalne akcijske grupe „Moslavina“ donio je odluku o odabiru projekta odnosno financiranju projekta Općine Križ – Izgradnja prodajnog platoa tržnice na malo s prometnom infrastrukturom. Općina Križ kroz natječaj LAG-a Moslavine, a vezano uz Program ruralnog razvoja Republike Hrvatske unutar mjere 07 „Temeljne usluge i obnova sela u ruralnim područjima“, prijavila je projekt izgradnje prodajnog platoa, tržnice na malo s potrebnom infrastrukturom u centru Križa, točnije na parkiralištu iza Župne crkve Uzvišenja Sv. Križa. Riječ je o investiciji vrijednoj oko 320.000,00 kuna za koju je ostvareno sufinanciranje u iznosu 247.190,63 kuna.

Izgradnju prodajnog platoa i pripadajućih parkirnih mjesta slijedi provedba natječaja za odabir izvođača radova te se procjenjuje da bi radovi trebali krenuti početkom ljeta.