Prijem povodom Dana dobrovoljnih darivatelja krvi

Dana 25. listopada u Hrvatskoj se obilježava Dan dobrovoljnih darivatelja krvi u spomen na prvu organiziranu akciju informiranja o potrebi darivanja krvi i organiziranom prikupljanju krvi širom Hrvatske koja je započela 25.10.1953. godine tijekom Tjedna Crvenog križa.

U povodu Dana dobrovoljnih darivatelja krvi u Općini Križ tradicionalno je i ove godine održan prijem za dobrovoljne darivatelje krvi s područja Općine Križ. Osim ravnateljice Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad Ivane Bajt te predstavnika i volontera Općinske organizacije Crvenog križa Općine Križ, prijemu su nazočili i darivatelji krvi koji su od Općinskog načelnika Općine Križ Marka Magdića, u znak zahvale za nesebičnost i ustrajnost u plemenitom činu darivanja krvi, dobili zahvale. Načelnik je napomenuo koliko je darivanje krvi važno u spašavanju ljudskih života u želji da potakne sve one koji još nisu, da daruju krv. Također, zahvalio je svim darivateljima na njihovoj humanosti i plemenitosti.

Zahvale su uručene Ivici Strugaru za 125 darivanja krvi, Franji Borovcu i Zatku Pajku za 100 darivanja, Darku Bertović, Marijanu Božiću, Ivici Dončiću i Mariju Mataniću za 75 puta, Andriji Kovačiću za 40 darivanja, Ivici Zoliću za 20, a zahvala će biti dodijeljena i Branki Feketić za prvo darivanje krvi. Za svoj trud i radu u Crvenom križu, zahvalu su od Općinskog načelnika dobili i volonteri Zlatica Derežić, Štefica Kantura, Damir Bulka i Tomo Blažinović.

Ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad Ivana Bajt također je čestitala svim darivateljima krvi njihov dan 25. listopada te naglasila da je Gradsko društvo Crvenog križa Ivanić-Grad prema podacima transfuziološke službe pri samom vrhu Zagrebačke županije po darivanju krvi. U Općini Križ je u prvih 9 mjeseci ove godine prikupljeno 240 doza krvi od planiranih 224 doze.

Nakon prijema dobrovoljnih darivatelja krvi, izaslanstvo Općine Križ, zajedno s predstavnicima Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad i Općinskog društva Crvenog križa Križ, zapalilo je svijeće kod centralnog križa na mjesnom groblju u Križu u znak sjećanja na sve koji su tijekom svog života darivali tu tekućinu koja život znači.

Na županijskoj razini dodjela organizirana u Gradu Jastrebarsko gdje će uz darivatelje krvi s područja Otoka Ivanića ispred Općine Križ nazočiti Zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ Zlatko Hrastić.

čestitka DDK