Sanacija sustava odvodnje

Trgovačko društvo Vodoopskrba i odvodnja Zagrebačke županije d.o.o. Zagreb, započelo je radove na rekonstrukciji sustava odvodnje u Zagrebačkoj ulici u Križu uz mjesno groblje. Tijekom 2017. godine ustanovljeno je puknuće cijevi sustava odvodnje u dijelu Zagrebačke ulice, a posljedice čega su oštećenja na pješačkoj stazi. Procijenjena vrijednost radova je oko 200.000,00 kuna. Treba napomenuti da je slično puknuće cjevovoda ustanovljeno i u naselju Novoselec, u Moslavačkoj ulici, te da će sljedeća na redu biti sanacija toga dijela odvodnje i pješačke staze.

Predstava “Kako misliš mene nema?” u Križu

Općina Križ donosi vam hit predstavu Teatra ExitKako misliš mene nema?“.

Ne propustite pogledati ovu predstavu 19.10.2018. godine u petak u Domu kulture Josip Badalić u Križu s početkom u 19 sati. Ulaznice su u prodaji od 9.10.2018. godine u Knjižnici i čitaonici Križ i na dan predstave, po cijeni od 30 kn. Kroz dva sata “nabrijane” farsične i iskrene, kalamburične i dramatične, istodobno smiješne i gorko-tužne igre, glumci putuju kroz niz svojih unutrašnjih i zamišljenih identiteta i pretvaraju ih alkemijom svoje igre u niz osoba, situacija, realnih i fantastičnih događaja koje prepoznajemo kao naše vlastite, kao stvarnost koja nas okružuje i koju u svom apsurdu, konfliktu i dramatičnosti živimo. Igrom visoke energetike, virtuoznosti i sposobnosti glumačke transformacije predstava ispituje osobne i društvene maske i kontramaske, lažne i istinske vrijednosti i granice životne i scenske realnosti i fikcije.

Više o predstavi pogledajte na:

Čestitka povodom Svjetskog dana učitelja

Dragi učitelji i profesori

5. listopada- Svjetski dan učitelja prilika je da Vam se zahvalimo na trudu, znanju i strpljenju koje nesebično ulažete kako bi naša djeca i mladi usvojili potrebna znanja i vještine te stekli vrijedna iskustva i izgradili zdrave temelje za sigurnu i sretnu budućnost.
Vaša uloga u našim životima kao i u životima naše djece i mladih iznimno je važna. Stoga vam čestitamo vaš dan te vam želimo još puno uspjeha, kreativnosti i strpljenja kako s malima tako i s velikima.

Dan 5. listopada UNESCO je proglasio Svjetskim danom učitelja 1994. godine u spomen na isti datum 1966. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja. Taj je dan prigoda da se pokaže da je rad učitelja i nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni. Učitelji pomažu unaprijediti  znanje, razinu vještina, razviti pozitivne ljudske osobine te svoje učenike “oblikuju” u uspješne osobe u svakome pogledu.

Općinski načelnik Općine Križ
Marko Magdić, struč. spec. oec.