Pozitivne vibracije u Galeriji Križ

Svečano otvorenje izložbe slika pod nazivom Pozitivne vibracije Udruge PULS Moslavački Štrk iz Popovače, održati će se 11.10.2018. godine u 18 sati u Galeriji Križ, a izložba će biti otvorena sve do 24.10.2018. godine i moći će se pogledati uz prethodnu najavu u  Knjižnici i čitaonici Križ.

Prikazana umjetnička djela osobne su priče umjetnika i kroz modernu i slobodnu formu progovaraju o doživljajima njih samih. Apstrakcija je proces koji dovodi do izražavanja onog što umjetnik nosi u sebi prema vanjskom promatraču i tako nastaju nova umjetnička djela.

Otvoren natječaj za stipendije Zagrebačke županije

Zagrebačka županija raspisala je natječaj za dodjelu stipendija za školsku/akademsku godinu 2018./2019. za učenike i studente s prebivalištem na području Zagrebačke županije. Natječaj je otvoren do 15. listopada 2018. godine. U ovoj školskoj godini Zagrebačka županija će dodijeliti 50 novih stipendija i to 30 za učenike te 20 za studente. Za 50 novih stipendista te za „stare stipendiste“ koji su zadovoljili uvjete za nastavak financiranja u školskoj godini 2018./2019., Zagrebačka županija je osigurala 2.050.000 kuna.

Od 30 stipendija za učenike, prema kriteriju izvrsnosti dodijelit će se 10 stipendija, od toga 3 za zanimanja glazbenog smjera. Prema socijalnom kriteriju dodijelit će se 20 stipendija za učenike, od čega 10 za deficitarna zanimanja kao što su pediker, kuhar, slastičar, elektroinstalater, elektromehaničar, strojobravar, bravar, limar, alatničar, tokar, tapetar, stolar, instalater grijanja i klimatizacije, vodoinstalater, plinoinstalater, mesar, kemijski čistač, fasader, staklar, krojač, galanterist, elektroničar-mehaničar, armirač, tesar, monter suhe gradnje, zidar, pekar, podopolagač, zlatar, krovopokrivač, autolakirer, autolimar, automehaničar, automehatroničar, keramičar, klobučar, konobar, kozmetičar, krznar, obućar, urar, ličilac – soboslikar, vozač motornog vozila, dimnjačar, elektromonter, klesar, medicinska sestra/medicinski tehničar opće njege, njegovatelj, precizni mehaničar, puškar i instalater kućnih instalacija. Od 20 stipendija za studente, prema kriteriju izvrsnosti dodijelit će se do 10 stipendija, od toga najviše 3 stipendije za zanimanja glazbenog smjera. Prema socijalnom kriteriju dodijelit će se do 10 stipendija.

Kao i prošle godine, stipendije se dodjeljuju za 12 mjeseci, a mjesečno iznose 500 kuna za učenike i 1000 kuna za studente. Prijedlog liste kandidata za dodjelu stipendija objavit će se na oglasnim pločama svih gradova i općina u Zagrebačkoj županiji u roku od 45 dana od isteka roka za podnošenje prijava te na Internet stranici Zagrebačke županije.

Pozivamo sve zainteresirane učenike i studente da se do 15. listopada 2018. godine jave na natječaj. Prijave se dostavljaju u Zagrebačku županiju, poštom na adresu Ulica grada Vukovara 72/V, p.p. 974, 10001 Zagreb, u zatvorenim omotnicama s naznakom „Za natječaj za dodjelu stipendije“ ili osobno u Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, sport i tehničku kulturu Zagrebačke županije (Zagreb, Ulica Ivana Lučića 2a/VI, soba 13) radnim danom od 9:00 do 13:00 sati. Tekst natječaja i prijavni obrazac nalaze se ovdje, a više informacija može se dobiti na broj telefona 01/6154-849.