Prvi put besplatni udžbenici za sve učenike Osnovne škole Milke Trnine

Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić zajedno s ravnateljem osnovne škole Milke Trnine Križ, Zlatkom Hasanom i županom Stjepanom Kožićem, potpisao je danas Odluku o sufinanciranju nabave udžbenika i dopunskih nastavnih sredstava za učenike osnovnih škola Zagrebačke županije za školsku godinu 2018/2019. Za ovu namjenu Zagrebačka je županija osigurala ukupno 12 milijuna kuna za sve škole na području Zagrebačke županije, a dio sredstava za sufinanciranje udžbenika osigurala je u svom ovogodišnjem proračunu i Općina Križ. Učenici Osnovne škole Milke Trnine tako će iduće školske godine po prvi put dobiti besplatne udžbenike što će znatno rasteretiti budžete roditelja, istaknuo je Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić. O detaljima i samo provedbi ove Odluke roditelji i učenici biti će naknadno informirani od strane Osnovne škole Milke Trnine Križ.

30. BADALIĆEVI DANI

Općina Križ zajedno sa Odsjekom za istočnoslavenske jezike i književnosti Filozofskog fakulteta u Zagrebu obilježava 07.06.2018. godine 30. badalićeve dane i 130 godina od rođenja Josipa Badalića

Program:

18 SATI – GALERIJA KRIŽ – TRG SVETOG KRIŽA, KRIŽ

• Svečano otvaranje izložbe Ive Šimunović Lisak „PLAVA“

18.30 SATI – DOM KULTURE JOSIP BADALIĆ U KRIŽU

− Josip Užarević – uvodna riječ o Badaliću

− Knjigu Anite Hrnjak „Frazeologija u rodnome okviru“ predstavit će Željka Fink Arsovski i Branka Barčot

− Svečana dodjela Plakete Josip Badalić najboljoj studentici rusistike Sari Marijić

− Riječ Natalije Jakimčuk, predstavnice ruskog društva „ROSSOTRUDNIČESTVO“

− Koncert glazbene skupine studenata Rusistike „OCHEN´ TAKIE“

Besplatno kino za kraj školske godine

Za kraj školske godine Općina Križ u suradnji s 2iFilmom pripremila je još dvije kino poslastice. Riječ je o sinkroniziranom animiranom i pustolovnom filmu Leo da Vinci: Misija Mona Lisa kojeg s početkom u 19 sati možete pogledati u petak 8.6.2018. godine u Domu kulture u Križu.

O filmu: Život u gradu Vinciju prolazi mirno: mladi Leo da Vinci radi na novim izumima uz pomoć prijatelja Lorenza dok ih njegova simpatija Lisa promatra i podruguje im se. Jednog dana Lisinu kuću zahvati iznenadni požar te obitelj više ne može plaćati dugove. Da bi spasili Lisu od neželjene udaje za plemića, ekipa se upusti u avanturu pronalaženja blaga i sukoba s piratima uz pomoć Leovih genijalnih izuma. Sljedećeg dana 9.6.2018. godine u 20 sati možete besplatno pogledati i akcijski Si film Projekt: Titan.

O filmu: U bliskoj budućnosti u kojoj površina Zemlje nije više naseljiva, bivši pilot zračnih snaga Rick Janssen odabran za vojni eksperiment stvaranja čovjeka sposobnog preživjeti u sirovom okolišu Saturnovog mjeseca Titana. Nakon što sa svojom obitelji preseli na otok u Atlantskom oceanu, Rick shvati da je eksperiment drugačiji od očekivanog te da cijeli program služi kao paravan za koloniziranje Titana i širenje granica ljudskog iskustva.