Općina Križ u svibnju ove godine predala je prijavu Zagrebačkoj županiji za dodjelu bespovratnih potpora za sufinanciranje tehničke pomoći za prijavu projekata na  EU natječaje u 2017.  godini.
Općini  Križ dodijeljen je iznos od 20.000,00 kuna tehničke pomoći za pisanje prijave projekata  „Izgradnja dječjeg vrtića u Križu“ na javni natječaj Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju za Operaciju 7.4.1. Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014.-2020. Općina Križ još uvijek s nestrpljenjem i nadom iščekuje rezultate prijave na spomenuti EU natječaj.