Kako je i najavljeno, završena je i druga faza asfaltiranja kolnika kroz Staklenu ulicu u Bunjanima. Naime, nakon što je početkom godine asfaltirana dionica kolnika od nogometnog igrališta, odnosno skretanja za naselje Šumećani do skretanja za naselje Šušnjari, a vrijednost tih radova bila je 620.000,000 kn od čega je Općina Križ od Zagrebačke županije ostvarila sufinanciranje u iznosu od 250.000,00 kn, ove je godine završena i druga faza u duljini 800 metara, od raskrižja Šumećani do raskrižja s Moslavačkom ulicom. Izvršeni su radovi ugradnje novog asfaltiranog kolnika u dva sloja na nosivoj stabilizirajućoj podlozi, te uređenje bankina. Općina Križ ostvarila je bespovratnu potporu Zagrebačke županije za sufinanciranje radova izvanrednog održavanja prometne infrastrukture za II. fazu uređenja Staklene ulice u Bunjanima u iznosu od 250.000,00 kn. Ukupna vrijednost radova druge faze asfaltiranja iznosi oko 480.000,00 kuna. Obnova ove ceste dugu oko 3,5 kilometara koja nekoliko desetljeća nije uređivana, a čiji su najveći problem upravo bankine, nastavlja se i tijekom 2020. godine kroz treću fazu u duljini od 1 000 metara, a čija se vrijednost radova procjenjuje na 530.000,00 kuna.