U Zagrebačkoj ulici, na parkiralištu ispred zgrade javne namjene započeli radovi na uređenju parkirališta i to na adresi Zagrebačka 7. Radovima će se obuhvatiti kompletna obnova parkirališta, koja uključuje zamjenu postojećeg asfaltnog zastora novim asfaltom, te uređenje pristupne rampe za invalide. Predvidivi rok završetka radova je 31. prosinca 2018. godine, koji može biti produljen razmjerno nepovoljnim vremenskim uvjetima.

U tijeku izvođenja radova, pristup parkiralištu kratkotrajno će biti ograničen, te se građani mole za strpljenje i pozivaju da korištenje svojih vozila prilagode dinamici izvođenja radova.

Općina Križ s Ministarstvom hrvatskih branitelja je potpisala ugovor o sufinanciranju projekta rješavanja pristupačnosti objektima osoba s invaliditetom. Projekt izgradnje pristupne rampe s dva parkirna mjesta za osobe s invaliditetom kod zgrade trgovačkog društva Poduzetnička zona Križ d.o.o. Križ u Zagrebačkoj 7 u Križu, Ministarstvo hrvatskih branitelja sufinancira s 30.000,00 kuna. Osim izgradnje pristupne rampe i dva parkirna mjesta za osobe s invaliditetom, ovim se radovima uređuje kompletno parkiralište ispred zgrade na adresi Zagrebačka 7, s obzirom na to da se u tom objektu osim Poduzetničke zone Križ d.o.o. Križ (koja između ostalog upravlja grobljima na području Općine Križ) nalazi i javnobilježnički ured te Matični ured. Ukupna vrijednost projekta odnosno izgradnje pristupne rampe za osobe s invaliditetom s dva parkirna mjesta za osobe s invaliditetom te uređenje preostalog dijela parkirališta iznosi oko 120.000,00 kn.

Ovo je od 2015. godine kada je realiziran prvi takav projekt u Općini Križ, a riječ je o pristupnoj rampi sagrađenoj kod Doma kulture Josip Badalić u Križu, sada treći projekt kojim se rješava pitanje pristupa značajnim objektima u Općini Križ, ne samo osobama s invaliditetom već i teško pokretnim, starijim osobama i majkama s djecom u kolicima.