U društvenom domu u Križu 21. listopada 2022. godine upriličen svečani prijem natjecateljskih ekipa Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije koje su od 17. do 24. srpnja ove godine sudjelovale na Vatrogasnoj olimpijadi u Slovenskom Celju te postigle odlične rezultate.

Čestitke na postignutom uspjehu ekipama je jučer uputio zamjenik župana Damir Tomljenović. U ime domaćina prisutne je pozdravio načelnik Općine Križ Marko Magdić, a na sjajnom uspjehu ekipama je čestitao i potpredsjednik županijske vatrogasne zajednice Nikola Rnjak.

Zagrebačku županiju je na olimpijadi predstavljalo 6 ekipa, od kojih je prvo mjesto i olimpijsko zlato osvojila velikogorička ženska ekipa DVD-a Ribnica u „A“ kategoriji, dok je DVD Razljev zauzeo peto, DVD Deanovec sedmo, a DVD Andrilovec 42. mjesto u muškoj „A“ kategoriji. U kategoriji mladeži (mješovita ekipa) 7. mjesto zauzeo je DVD Ribnica, dok je 9. mjesto u ženskoj konkurenciji zauzeo DVD Ostrna.

Ekipama i njihovim voditeljima i trenerima jučer su uručene plakete, a potom je slijedilo druženje.