Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja kako bi se jačala svijest ljudi prema prirodnom okolišu. Različitim događanjima i akcijama nastoji se skrenuti pozornost na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja te ih potaknuti da osvijeste problem zagađenja okoliša.

U našoj je Općini tim povodom proteklog petka održana edukativna akcija, zelena čistka u parku u Križu, a u sklopu koje su djeca i načelnik Općine Marko Magdić, zajedno posadili dva drva u parku.

Ova edukativna akcija bila je namijenjena upravo najmlađima, a poduprli su je trgovačko društvo Ivakop d.o.o. Ivanić-Grad, Poduzetnička zona Križ d.o.o. Križ te Dječji vrtić Križić-kružić Križ, koji je u sklopu zelene čistke održao projektni dan, odnosno zanimljive edukativne radionice za najmlađe. Nakon dobro obavljenog posla svi su se osladili štrudlama i sokovima. U subotu su pak djeca mogla uživati u besplatnoj predstavi Teatra Gavran, pod nazivom Zeko Eko traži mamu, koja je održana u Domu kulture Josip Badalić u Križu.