Povodom obilježavanja 14 rujna, Dana Općine Križ, i ove godine osmišljen je bogat sportski i kulturno-umjetnički program u kojeg su uključene mnogobrojne udruge koje djeluju na području naše Općine.  Iz bogatog programa izdvajamo čak tri izložbe. Prva  izložba i to Izložba članova Foto video kluba “35mm” Križ, “U ogledalu”, održati će se dana 10. rujna 2013. godine s početkom u 19,00 sati u Galeriji Foto video kluba “35mm” Križ (Trg Svetog Križa 5). Sljedeća izložba biti će u Galeriji Križ i to 12. rujna 2013. godine u 19,00 sati, akademskog slikara Franje Matešina. Ove godine Galerija Križ ima čast ugostiti avangardna i atraktivna djela Stephana Lupina koji će izlagati svoje skulpture i slike u petak  13. rujna 2013. godine u 19,00 sati. Ista izložba biti će otvorena i tijekom subote, 14. rujna 2013. godine kada se odvija najmasovnija i najzanimljivija manifestacija Općine Križ, a to je 16. Festival slastica Kriški oblizeki.

I ove godine prodajom kolača na Festivalu slastica prikuplja se novac za Društvo „Naša djeca“ Vladimir Nazor Križ koji je uz Turističku zajednicu Općine Križ organizator ove manifestacije. Prigoda je ovo da još jednom pozovemo sve one koji se žele uključiti u Festival slastica da donacijom kolača sudjeluju u ovoj humanitarnoj manifestaciji kojom se nastoji uljepšati život djece. I ove godine nagrađujemo najbolje slastice, a predsjednica stručnog ocjenjivačkog žirija je književnica i novinarka Božica Brkan. Ovogodišnja kuma Festivala slastica Kriški Oblizeki je novinarka i voditeljica RTL- televizije Edita Misirić.

Pokrovitelj Festivala slastica Kriški Oblizeki je Zagrebačka županija, a medijski pokrovitelji Obiteljski radio Ivanić i internetski magazin Oblizeki.

Napomenimo kako se u sklopu Festivala slastica održava i dječji folklorni festival „Kolo sreće“ KUD-a Graničar Križ, a od 15,00 sati Udruga Riznica Moslavine priprema reviju narodnih nošnji koja se održava u Domu Kulture Josip Badalić u Križu.
Na Festival slastica „Kriški oblizeki“ 14. rujna 2013. godine, možete doći  besplatnim autobusom Kriški oblizek, koji kreće s Glavnog željezničkog kolodvora u Zagrebu u 15,00 sati, povratak se predviđa u 23,00 sata iz Križa.

Program Dana Općine Križ 2013. godine