Dan smrti Milke Trnine, 18. svibnja 1941. godine ujedno je i dan Osnovne škole u Križu koja nosi ime Milke Trnine. U petak 11.05.2018. godine, održana je Svečana sjednica Učiteljskog vijeća na kojoj je u ime Zagrebačke županije nazočila gospođa Darinka Balen, a ispred Općine Križ zamjenik Općinskog načelnika gospodin Zlatko Hrastić.

Svečanost proslave Dana škole bila je prigoda da se dodjele zahvale onima koji tijekom godine pomažu školi pa je tako ravnatelj Zlatko Hasan pohvalio odličnu suradnju s Općinom Križ i Općinskim načelnikom Markom Magdićem te Općini uručio Zahvalu za poseban doprinos i potporu Osnovnoj školi. Zahvalu su dobili i Foto video klub 35 mm, tiskara Hat te obitelj Matanić. Ravnatelj se tom prigodom zahvalio svim svojim djelatnicima, a posebno učiteljima na trudu i zalaganju koje ulažu u radu s djecom te pohvalio i nagradio one učitelje čiji su učenici ostvarili zavidne rezultate na županijskim i državnim natjecanjima.