Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, u petak, dana 14.06.2013. godine potpisao je s Agencijom za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, Memorandum o razumijevanju za izgradnju kanalizacijskog kolektora uz Industrijsku cestu u Križu s pročistačm za odvodnju otpadnih voda jugoistočnog dijela naselja Križ.
Projekt je to kojeg je Općina Križ u travnju 2012. Godine prijavila na javni natječaj za dodjelu sredstava,  u okviru IPARD program, mjere 301 – „Poboljšanje i razvoj ruralne infrastrukture“,  kojom se omogućuje ulaganje u sektor sustava kanalizacije i pročišćavanja otpadnih voda.
Sredstvima potpore iz mjere 301, a koja iznose do 100% ukupnog iznosa prihvatljivog ulaganja, odnosno ne više od 7.000.000,00 kuna, planira se realizirati iznimno važan infrastrukturni  projekt za Općinu Križ, koji generira daljnji razvoj gospodarstva i podiže kvalitetu života svih stanovnika Općine Križ.
Pred Općinom Križ je sada provedba postupka javne nabave u skladu s procedurama i pravilima EU.