U nedjelju, 20. listopada 2019. godine, poslije podnevne mise u Križu, na novouređenom prodajnom platou tržnice na malo, s parkiralištem i pristupnom cestom, u podnožju crkve, koji prostor je Općina Križ, ovih dana, izgradila sredstvima Europske unije, održano je jesensko druženje građana, koje je plod nastavka dobre suradnje župne zajednice i Općine Križ.

Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić pozdravio je okupljene građane, dok je Župnik Župe Križ, velečasni Božo Pinjuh blagoslovio prostor, sve nazočne, a potom je po prvi puta uslijedio blagoslov preko 50 automobila i njihovih vlasnika.

Za okupljeno građanstvo, bili su pripremljeni gulaš, kolači i piće, a dobrovoljni prilozi prikupljeni su za potrebe Caritasa Župe Križ, čiji su brojni volonteri nesebičnim radom pomagali u pripremi i organizaciji ovoga susreta.

Ovom događaju pridružili su se i članovi Savjeta mladih Općine Križ, koji su u sklopu 1. kestenijade u Križu počastili sve posjetiteljem kuhanim vinom, čajem i naravno vrućim kestenima. Ugodnom druženju pridonijelo je i prekrasno vrijeme, a atmosferu su dodatno uljepšali pjesmom članovi zbora Udruge umirovljenika i građana „Radost“ iz Križa. Spomenimo i kako je Udruga „Radost“ ove subote, 19.10.2019. godine u Domu kulture Josip Badalić u Križu održala večer pjesme i plesa na kojoj je nazočio i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić.