dvd-razljev-050U petak je Općinski načelnik s dobrim željama ispratio tri ekipe Vatrogasne zajednice Općine Križ na 7. Državno natjecanje vatrogasaca Republike Hrvatske u Pulu, a jučer se u Općinu Križ vratio autobus s Državnim prvacima DVD-om Razljev i dvije vrlo uspješne ženske ekipe, ekipom DVD-a Johovec koja je osvojila odlično 5 mjesto u kategoriji žene B i ekipom Male Hrastilnice koja je osvojila 12 mjesto.

Naime, u organizaciji Hrvatske vatrogasne zajednice, a uz domaćinstvo Vatrogasne zajednice Istarske županije, na Sportsko-rekreacijskom centru Uljanik u Puli održano je 1. listopada 2016. godine 7. državno natjecanje vatrogasaca Republike Hrvatske. Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 221 natjecateljsko odjeljenje vatrogasaca, s gostima iz Slovenije i predstavnicima Koruške iz Austrije. Samo natjecanje je održano 1. listopada u prijepodnevnim satima. Predstavnici Hrvatske vatrogasne zajednice i domaćina, predvođeni predsjednikom Hrvatske vatrogasne zajednice Antom Sanaderom i načelnikom Željkom Popovićem predali su pehare najboljima. Najbolja vatrogasna ekipa u vrlo jakoj konkurenciji bila je ekipa DVD-a Razljev, a zanimljivo je i to da su prva tri mjesta odnijele ekipe Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije.

Važno je spomenuti i to da temeljem postignutih rezultata, pravo nastupa na međunarodnom natjecanju vatrogasaca, koje će se od 9. do 16. srpnja 2017. godine održati u Villachu (Austrija), stekli su:
– u kategoriji muški A DVD Razljev, Andrilovec, Paukovec, Turnašica, Mladost
– u kategoriji muški B DVD Mladost, Spačva Vinkovci, Biškupec,