Tradicija održavanja Lipanjskih susreta u Vezišću, rodnom selu Milke Trnine, nastavljena je i ove godine u sklopu obilježavanja 150 godina rođenja te slavne operne dive. Tim su povodom Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, njegov zamjenik Mladen Rogić u pratnji predstavnika Vezišća, položili cvijeće i zapalili svijeće ispred biste Milke Trnine u Vezišću.  Svečanim mimohodom Vezišćem i ovoga su puta svi sudionici, zborovi i kulturno-umjetnička društva pokazali raskoš narodnih nošnji, a Trnini i njenim sumještanima odana je posebna počast otkrivanjem table na početku sela na kojoj piše : „Dobrodošli u Vezišće, rodno mjesto operne dive Milke Trnine“.

Sve sudionike programa i posjetitelje pozdravio je Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić te Josip Komar ispred domaćina, Vezišćana, a na događaju je nazoćio i Dubravko Novosel, predstavnik INA-Industrija nafte d.d. Zagreb,  sponzora obilježavanja Godine Milke Trnine.

U svečanom programu kulturno-umjetničkih društava i zborova nastupili su uz domaćine KUD Graničar  Križ i Amatersko pjevačko društvo Milka Trnina Vezišće, i njihovi gosti zbor KUD-a Stružec iz Stružca, zbor KUD-a Čazma iz Čazme te KUD Čazma iz Čazme.

U sklopu Lipanjskih susreta s početkom u 15,00 sati, održana je nogometna utakmica Veterana NK Dinama Zagreb i Veterana NK Milka Trnina Vezišće za koje je jedno poluvrijeme odigrao i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić. Utakmica je završila rezultatom 2:1 za Vezišćane.
Ni na ovim Lipanjskim susretima nije nedostajalo pečenih šarana na rašljama, zanimljive ponude nekolicine OPG-a i obrtnika, a sve to upotpunila je vrtna zabava uz živu muziku.