Poštovane sugrađanke i sugrađani,

Vizija samostalnosti koju su gajile generacije Hrvata ostvarena je 25. lipnja, 1991. godine kada je Hrvatski sabor donio Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske proglašavajući Republiku Hrvatsku samostalnom i neovisnom državom.

Obilježavajući Dan državnosti Republike Hrvatske, odajemo dužnu počast svima onima koji su za Hrvatsku položili svoje živote, te iskazujemo naše poštovanje svima koji su se borili i žrtvovali za slobodu, samostalnost i demokraciju naše domovine.

Povijest je učiteljica života te stoga s jednakim pijetetom obilježavamo i Dan antifašističke borbe koji se obilježava 22. lipnja u znak sjećanja na 1941. godinu kad je u šumi Brezovica kod Siska osnovan Prvi sisački partizanski odred, ujedno i prva antihitlerovska postrojba u tadašnjoj okupiranoj Europi.

Obilježavajući Dan antifašističke borbe i Dan državnosti odajemo počast svima onima koji su se svojim idejama, vizijama, borbom i životom žrtvovali za slobodnu Hrvatsku. Slobodno možemo reći da zahvaljujući svim tim hrabrim ljudima, antifašistima i braniteljima Domovinskog rata, danas imamo priliku živjeti u slobodnoj, europskoj zemlji, predanoj stvaranju ljepše budućnosti za sve njezine građane.

U ime Općine Križ, čestitamo svima Dan antifašističke borbe i Dan državnosti.

Općinski načelnik Općine Križ:
Marko Magdić, struč. spec. oec.

Predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ:
Đuro Paher