SVETI NIKOLA DARIVAO BEBE OPĆINE KRIŽ

Tradicionalno darivanje beba Općine Križ u povodu Svetog Nikole ove je godine bilo posebno veselo budući smo uspjeli okupiti sve bebe i njihove roditelje na tradicionalnom druženju nakon dvije godine strogih epidemioloških mjera. Vrijedni poklon paketi Općine Križ i sponzora koje su danas dijelili Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Zlatko Hrastić, pripremljeni su za darivanje pedeset beba. Sveti Nikola daruje bebe u evidenciji Općine Križ, odnosno one koje su rođene u proteklih godinu dana, a čiji su roditelji predali zahtjev i ostvarili pravo na jednokratnu novčanu pomoć Općine Križ prilikom rođenja djeteta u periodu od sredine studenog 2021. do sredine studenog 2022. godine. U tom periodu u Općini Križ rođeno je čak 24 dječaka i 26 djevojčica. Od tog broja pet je beba treće dijete u obitelji, osamnaest je drugo, a dvadesetsedam je prvo dijete u obitelji.

U daru za Svetog Nikolu su korisne potrepštine za bebe kao što su flašice, krema, vlažne maramice i sl. Članice udruge Ženske ruke iz Križa za sve su bebe i ove godine napravile ručno rađene balavce. Poklone su uz Općinu Križ osigurali vjerni sponzori tvrtka Savina d.o.o. Zagreb, ljekarna Katice Bertović iz Križa, Ledo koji je darivao svoje Ledo medvjediće i Dukat koji je donirao čokoladno mlijeko. Darivanju se pridružilo i Gradsko društvo Crvenog križa Ivanić-Grad paketom Hipp hrane.

Općina Križ svake godine izdvaja oko 140 tisuća kuna za jednokratnu novčanu pomoć roditeljima prilikom rođenja djeteta, a najviše veseli upravo ovo darivanje za Svetog Nikolu.

Oni koji nisu uspjeli doći na tradicionalno darivanje, mogu svoje poklone preuzeti u Općini Križ.

SVEČANI BOŽIĆNI KONCERT U ČAST MILKI TRNINI U VEZIŠĆU

Rodno selo operne dive Milke Trnine, nakon pandemijske pauze, ovog će prosinca ponovno biti domaćin glazbenim umjetnicima Opere Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu koji će nastupiti na Svečanom božićnom koncertu u povodu obilježavanja rođendana Milke Trnine. Tom prigodom Općina Križ dodijelit će i Plaketu Milke Trnine. Na koncertu koji će se održati u četvrtak 15. prosinca u Domu kulture Milka Trnina Vezišće od 18,00 sati nastupaju Mješoviti pjevački zbora Milka Trnina Vezišće, a nakon toga solisti Opere HNK iz Zagreba i to:
Tamara Franetović Felbinger, sopran
Ivana Lazar, sopran
Stjepan Franetović, tenor
Siniša Hapač, bariton
Siniša Štork, bas
Klavirska pratnja: Ante Sladoljev
Koncert se održava u organizaciji Općine Križ, potporu Opere HNK iz Zagreba te Mješovitog pjevačkog zbora Milka Trnina Vezišće.