NAJAVLJUJEMO BOGAT ADVENTSKI PROGRAM

Nakon pauze uzrokovane globalnom pandemijom, Općina Križ s radošću najavljuje bogat Adventski program koji je u suradnji s udrugama Općine Križ pripremljen za sve građane Općine Križ. Osim što ćemo i ove godine darivati bebe rođene tijekom ove godine u povodu Svetog Nikole te mališane Dječjeg vrtića Križić-kružić, bit će upriličen i besplatan program s mnogo pjesme, plesa i gastronomskih delicija. Kao i uvijek Adventski program započinjemo paljenjem prve Adventske svijeće i to nakon Svete mise u 9 sati u parku u Križu. Nakon toga slijedi red kulture, izložbi, pjesme i plesa, a što Vas sve točno očekuje progledajte u programu u prilogu.

08. 12. 2022. 18,00 sati
PONOVNO ZAJEDNO U SUSRET BOŽIĆU, prigodna blagdanska izložba Udruge Ženske ruke u Galerija Križ.

10. 12. 2022 18,00 sati
PREDSTAVA „ŠUND NAŠ SVAGDAŠNJI“ komedija Adama Končića i prijatelja u Domu kulture Josip Badalić, Križ (ulaz besplatan).

11. 12. 2022. 18,00 sati
BOŽIĆNI KONCERT KUD-a GRANIČAR u Domu kulture Josip Badalić, Križ (ulaz besplatan).

15. 12. 2022. 18,00 sati
BOŽIĆNI KONCERT U ČAST MILKI TRNINI U SURADNJI S OPEROM HNK i Mješovitim zborom Milka Trnina Vezišće u Domu  kulture Milke Trnine u Vezišću. Program koncerta bit će posebno objavljen a tom će se prilikom dodijeliti i Plaketa Milka Trnina.

17. 12. 2022. 19,00 sati
KONCERT LIMENE GLAZBE DVD-a KRIŽ u Domu kulture Josip Badalić, Križ (ulaz besplatan).

Posebno cjelodnevno događanje bit će upriličeno u nedjelju 18. 12. 2022. od 9,00 sati kada program započinjemo tradicionalnom AKCIJOM PRODAJE KOLAČA I DRUGIH PROIZVODA ZA POTREBITE ŽUPNOG CARITASA ŽUPE KRIŽ i to ispred Crkve Uzvišenja Sv. Križa. ADVENTSKO DRUŽENJE NASTAVLJAMO od 12,00 sati uz adventski sajam i tamburaški sastav Biseri na prodajnom platou u parku u centru Križa. Općina Križ dijelit će fiš i gulaš, a Udruga branitelja Općine Križ ribice dok će tradicionalno Udruga vinogradara i vinara Škaf Križ dijeliti kuhano vino. Za slatko i toplo pobrinuti će Društvo Naša djeca Vladimir Nazor iz Križa, a Amatersko kazalište Josip Badalić iz Križa organizirat će u svojim prostorijama u parku u Križu, druženje s Djedom Božićnjakom od 14,00 do 16,00 sati. Djed Božićnjak u 16,00 sati dočekat će djecu ispred Doma kulture Josip Badalić u Križu gdje će se održati besplatna predstava MEDVJEDIĆEVA ŽELJA u izvedbi odgojiteljica Dječjeg vrtića Križić-kružić. Na Adventskom druženju tijekom dana, po dolasku iz Zagreba, pridružit će nam se i Odred izviđača Siniša Pavković koji će u Križ donijeti Betlehemsko svjetlo mira.

Ovu 2022. godinu završavamo proslavom, odnosno dočekom kojeg Općina Križ organizira  31. 12. 2022. od 22,00 do 02,00 sata 01. 01. 2023. godine. Posjetitelje očekuje ugostiteljska ponuda i vatromet u ponoć te nastup vokalno instrumentalnog sastava Standard na platou ispred Društvenog doma u Križu.