Obilježen Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Predstavnici Općine Križ predvođeni predsjednikom Općinskog vijeća Općine Križ Zlatkom Hrastićem, udruga proizašlih iz Domovinskog rata te ostalih udruga Općine Križ, dana 05. kolovoza 2021. godine, posjetom Spomen sobi poginulih branitelja Domovinskog rata u Galeriji Križ, polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod centralnih križeva na groblju u Križu i Rečici Kriškoj te svetom misom u Župnoj crkvi Uzvišenja Svetog Križa u Križu, a povodom obilježavanja Dana pobjede i domovinske zahvalnosti te Dana hrvatskih branitelja, odali su počast svima onima koji su nas zadužili svojim životima i borbom te zbog kojih danas živimo na slobodnom teritoriju Republike Hrvatske.

Čestitka povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Drage sugrađanke i sugrađani,

čestitamo vam 5. kolovoz – Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja.  Ovaj dan vrijeme je sjećanja na dane borbe za slobodu, neovisnost i demokraciju te prilika da s ponosom zavijore hrvatske zastave. S poštovanjem i zahvalnošću odajemo počast svim hrvatskim braniteljima i njihovim obiteljima, a posebno onima koji su položili svoje živote i žrtvovali se za bolju budućnost svih nas.

Općinski načelnik Općine Križ: Marko Magdić, struč. spec. oec.

Predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ: Zlatko Hrastić