Nastavak uređenja i obnove Sportskog parka u Križu

Općina Križ i ove je godine nastavila ulaganja u infrastrukturu na Sportskom parku u Križu. Nakon što je protekle godine ugrađena umjetna trava, nedavno je uređeno još jedno asfaltno igralište i to na način da je ugrađena trajna sportska podloga. Naime na asfaltirano igralište površine 1300 m2 , na trajnu, gumenu podlogu, iscrtano je nogometno, rukometno i košarkaško igralište te su nabavljeni novi golovi. Za ovaj je projekt Općina Križ izdvojila preko 320.000,00 kuna, a od Zagrebačke županije ostvarena je potpora u iznosu od 150.000,00 kn.
Projekt kontinuiranog ulaganja u uređenje Sportskog parka u Križu tijekom ove je godine nastavljen i obnovom fasade i krova objekta na sportskom parku u Križu. Vrijednost spomenutih radova je nešto manje od 250.000,00 kuna. Tijekom iduće godine planira se i unutarnje uređenje te opremanje spomenutog objekta na Sportskom parku u Križu.

ZAVRŠENA DRUGA FAZA UREĐENJA STAKLENE ULICE U BUNJANIMA

Kako je i najavljeno, završena je i druga faza asfaltiranja kolnika kroz Staklenu ulicu u Bunjanima. Naime, nakon što je početkom godine asfaltirana dionica kolnika od nogometnog igrališta, odnosno skretanja za naselje Šumećani do skretanja za naselje Šušnjari, a vrijednost tih radova bila je 620.000,000 kn od čega je Općina Križ od Zagrebačke županije ostvarila sufinanciranje u iznosu od 250.000,00 kn, ove je godine završena i druga faza u duljini 800 metara, od raskrižja Šumećani do raskrižja s Moslavačkom ulicom. Izvršeni su radovi ugradnje novog asfaltiranog kolnika u dva sloja na nosivoj stabilizirajućoj podlozi, te uređenje bankina. Općina Križ ostvarila je bespovratnu potporu Zagrebačke županije za sufinanciranje radova izvanrednog održavanja prometne infrastrukture za II. fazu uređenja Staklene ulice u Bunjanima u iznosu od 250.000,00 kn. Ukupna vrijednost radova druge faze asfaltiranja iznosi oko 480.000,00 kuna. Obnova ove ceste dugu oko 3,5 kilometara koja nekoliko desetljeća nije uređivana, a čiji su najveći problem upravo bankine, nastavlja se i tijekom 2020. godine kroz treću fazu u duljini od 1 000 metara, a čija se vrijednost radova procjenjuje na 530.000,00 kuna.

Konačna lista kandidata za dodjelu stipendija Općine Križ za šk./ak. 2019./2020. godinu

Povjerenstvo za dodjelu stipendija utvrdilo je konačnu listu kandidata te ju prosljeđuje Općinskom vijeću Općine Križ na donošenje. Odluka Općinskog vijeća o dodjeli stipendija je konačna. Općinski načelnik potpisati će ugovore sa dobitnicima stipendija Općine Križ nakon donošenja Odluke Općinskog vijeća.

Konačna lista kandidata za dodjelu stipendija 2019.-2020. – 22.11.2019.