NAČELNIK MAGDIĆ I TRIDESETAK BICIKLISTA KRENULO PUT VUKOVARA

Osmu godinu za redom čak tridesetak biciklista iz Zagreba krenulo je na put dug 240 kilometara u sklopu akcije Udruge Biciklom za Vukovar. Prvu su noć tradicionalno proveli u Društvenom domu u Novoselcu, a i ove godine za njihov što ugodniji boravak pobrinula se u suradnji s Općinom Križ, članica Općinskog vijeća Sanja Jurić i mjesni odbor Novoselec. Danas, u ranim jutarnjim satima, nakon što ih je blagoslovio velečasni Božo Pinjuh i zaželio im sretan i blagoslovljen put, sudionici ove akcije krenuli su na put prema Vukovaru na kojem im se i ove godine pridružio Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić sa željom da podrži ovu hvale vrijednu akciju i oda počast svima koji su se žrtvovali za Vukovar i za domovinu. Općinskom načelniku i ovoj akciji pridružio još jedan Križanin Nenad Živec.

Na Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991., u ponedjeljak 18. studenog 2019. godine, sudionici akcije Biciklom za Vukovar i Načelnik Magdić odati će počast Gradu heroju, paljenjem lampiona, ali i sudjelovanjem u dobrovoljnoj akciji darivanja krvi koju organiziraju u suradnji s Crvenim križem Grada Vukovara.

Fotografije s putovanja i objave Načelnika Marka Magdića možete pratiti na Facebook stranici Općine Križ.

Također, Župnik Božo Pinjuh poziva sve građane da dana 18.11.2019. u 18 sati sudjeluju u kratkoj molitvi za sve branitelje i žrtve Vukovara ispred Župne crkve Uzvišenja Svetog Križa u Križu, čija će zvona također zvoniti za Vukovar u sklopu hvale vrijedne akcije „ZVON za Vukovar“. Tako će točno u 18 sati i 11 minuta, zvona naše crkve zajedno sa svim crkvenim zvonima u Hrvatskoj zazvoniti u znak sjećanja na žrtve Vukovara.