U petak, 29. studenog 2019. godine, djeca Dječjeg vrtića Križ, pjesmom su u 17 sati zapalila lampice na boru u centru Križa. Topli čaj i kuhano vino te medenjaci dodatno su upotpunili atmosferu, a mališane je najviše razveselio dolazak Djeda Božićnjaka koji im je dijelio slatkiše. Večer je nastavljena u duhu zajedništva kroz večer društvenih igara koju je po drugi put i to vrlo uspješno, organizirao Savjet mladih Općine Križ.

U nedjelju smo tradicionalno duh blagdana dozvali paljenjem prve svijeće na adventskom vijencu u parku u Križu. Velečasni Božo Pinjuh s okupljenim vjernicima, a uz pomoć Općinskog načelnika Marka Magdića, paljenjem prve adventske svijeće označili su početak razdoblja došašća (adventa), vremena u kojem se pripremamo za Božić. Adventske svijeće paliti će se u isto vrijeme svake iduće nedjelje sve do posljednje nedjelje Adventa.