Kako je i najavljeno, započeli su radovi  na I. fazi asfaltiranju 1.4 km kolnika kroz Staklenu ulicu u Bunjanima i to dijela od nogometnog igrališta, odnosno skretanja za naselje Šumećani do skretanja za naselje Šušnjari. Ovim radovima rješava se najkritičnija dionica te ceste koja je ukupno duga 3,5 kilometara. Ostatak kolnika planira se asfaltirati tijekom 2019. godine.

Vrijednost ove I. faze asfaltiranja iznosi 620.000,00 kn od čega je Općina Križ od Zagrebačke županije ostvarila sufinanciranje u iznosu od 250.000,00 kn.

Predviđena je ugradnja novog asfaltiranog kolnika u dva sloja na nosivoj stabilizirajućoj podlozi, te uređenje bankina. Rok završetka radova je četiri radna dana, a u vrijeme izvođenja radova biti će djelomično ili u potpunosti onemogućeno prometovanje što će se regulirati prometnim znacima te pozivamo stanovnike navedene ulice da korištenje svojih vozila prilagode i usklade prema dinamici radova asfaltiranja.