Velikom proslavom i programom održanim u sportskoj dvorani Osnovne škole Milke Trnine, Dječji vrtić Križ proslavio je 26.05.2017. godine 66 godina postojanja vrtića u mjestu Novoselec, 60 godina dječjeg vrtića u mjestu Križ i 20 godina postojanja samostalne ustanove, Dječji vrtić Križ.

Prigodno, uz ovo veliko obilježavanje, uoči programa u kojem su se predstavile sve vrtićke skupine, od najmlađih jaslica do predškole, podignuta je i zelena zastava ispred objekta u Križu, čime je obnovljen taj počasni status te osvojen brončani status Eko – škole.

Punu sportsku dvoranu roditelja i prijatelja Dječjeg vrtića Križ, nakon prigodnih riječi ravnateljice  Ksenije Gudan, pozdravio je i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić te vrtiću poklonio didaktičke igračke i strunjače koje će najviše koristiti onima najmlađima, djeci jasličkih skupina.

U Općini Križ, mjestu Novoselec, u kojem se snažno razvijala drvna industrija DIP, zapošljavanjem oba roditelja nastala je 1951. godine potreba za otvaranjem dječjeg vrtića, koji je tada pohađalo 40-ero djece uz dvije odgojiteljice. Povećanjem broja zaposlenih i jačanjem svijesti o važnosti institucionaliziranog predškolskog odgoja  u Općini Križ, 1957.g. otvara se Dječji vrtić u Križu. Ukidanjem Općine Križ i formiranjem Općine Ivanić Grad, objekti dječjih vrtića u Novoselcu i Križu, dobivaju sjedište u vrtiću Ivanić Grad. Godine 1974. u Križu se otvara novi objekt koji polazi 50-ero djece, a 1980. godine u Novoselcu se otvara objekt koji u svom sastavu ima i prostor za jasličnu skupinu. Formiranjem Općine Križ, Općinsko vijeće na sjednici 10.11.1994. godine donijelo je Zaključak o izdvajanju i osamostaljivanju Dječjeg vrtića Križ i odjeljenja Novoselec. Ustanova Dječji vrtić Križ 22. listopada 1996. godine upisana je pri Trgovačkom sud u Zagrebu kao samostalna ustanova.