Proteklog petka, 28.04.2017. godine, u Općini Križ održana je posebna kulturna poslastica za sve ljubitelje dobre glazbe i dobre knjige. Naime u Galeriji Križ svoju je najnoviju knjigu, roman pod nazivom Glad promovirala Milana Vlaović.

Milana Vlaović, u ugodnoj atmosferi do posljednjeg mjesta ispunjene Galerije odgovarala je na pitanja posjetitelja i pričala o svojoj književnoj karijeri.

Nešto kasnije, sve ljubitelje dobre glazbe, svojim je nastupom oduševila Ivana Kindl uz pratnju Jurice Leikauffa na pinanu. Na koncertu intimnije atmosfere Ivana Kindl izvela je svoje uspješnice kao što su ‘Utjeha’, ‘Dobra stvar’, ‘Oči’, ‘Kao kazna božja’ te pokoji soul/blues/jazz klasik.

Program proljetnih aktivnosti u Križu, PAUK, nastavlja se 18.05.2017. godine izložbom ostavštine Milke Trnine iz Gradskog muzeja Požega te 19.05.2017. godine predstavom Teatra Exit.